Технологія

Корпорація «Енергоресурс-інвест» пропонує принципово нову і актуальну продукцію широкого застосування – полімерні вироби із стільниковою (пустотілою) будовою стінки, які здатні гідно замінити вироби з бетону, металу, азбестоцементу, цегли, матеріалоємних екструдованих полімерів у багатьох галузях народного господарства і в побуті.

В якості матеріалу для виготовлення труб і виробів з них вибрано поліетилен високої густини (низького тиску) ПЕНТ, який характеризується:

  • високими пластичністю, ударною, холодо- і зносостійкістю;

  • міцністю зварного шва при стиковому зварюванні, яка рівна або вища міцності основного матеріалу (руйнування звареного ПЕНТ проходить, як правило, по основному матеріалу після його відносного видовження на величину не менше як 350%);

  • високою хімічною стійкістю до цілого ряду активних хімічних сполук. Поліетилен високої густини не розчиняється в більшості кислот, основ, розчинах солей та рганічних розчинниках;

  • низькою температурою крихкого руйнування (нижче -70° С);

  • механічною абразивною зносостійкістю, яка значно вища ніж в полівінілхлоридних (ПВХ), керамічних, бетонних, скловолоконних і азбестоцементних матеріалах. Завдяки цій властивості труби з поліетилену використовують для довготривалого намивання пісчаних берегів;

  • нетоксичністю (придатністю до контакту з питною водою і продуктами харчування);

  • низьким опором потоку рідин.


Технологія виробництва конструктивних елементів з пустотілими стінками представляє собою безперервний процес намотування на спеціальних пристроях звичайних водопровідних поліетиленових (ПЕ) труб Ø 20-110 мм, з їх одночасним екструзійним двостороннім зварюванням і заповненням проміжків між витками розплавленою поліетиленовою масою.

Кількість шарів стінки (один або два) визначається, виходячи з величини внутрішнього тиску, зовнішніх (переважно грунтових) навантажень, які повинен витримувати виріб протягом розрахункового терміну експлуатації. У перетині одношарова стінка нагадує пустотілу залізобетонну панель, а двошарова – стільники.
У виробництві застосовується унікальне обладнання, розроблене фахівцями Корпорації «Енергоресурс-інвест». Технологія та обладнання дозволяють виготовляти полімерні стільникові конструкції циліндричної, плоскої і конічної форм.

Ексклюзивна технологія Корпорації захищена патентами і вигідно відрізняється від зарубіжних аналогів, бо передбачає не лише стаціонарне (заводське) виробництво, але й виробництво у «польових» умовах. При потребі (габаритах конструкцій діаметром понад 3000 мм і/або значних обсягах замовлення) виробниче устаткування доставляється на об’єкт Замовника і розгортається виробництво безпосередньо на місці монтажу стільникових конструкцій. Для цього знадобиться лише електроживлення потужністю 150 КВт. Це фактично знімає дві проблеми: виробничі обмеження розмірів продукції та високу вартість транспортування громіздких вантажів з низькою питомою вагою.