Резервуари поліетиленові

Залежно від проектних рішень виготовляються резервуари питної води із труб зі стільниковою стінкою, як в горизонтальному, так і у вертикальному виконанні. Як правило, для будівництва резервуарів, колон і башт використовують труби діаметром 1600 - 6000 мм. Довжину, діаметр і кількість ємностей вибирають залежно від проектного об’єму, обмеженості монтажної площадки, транспортних можливостей, рельєфу місцевості і геодезичних показників. Резервуари виготовляємо згідно ТУ У В.2.5-25.2-30336890–010:2008 та типових проектних рішень на такі споруди. В порівнянні із горизонтальними — вертикальні резервуари, — як правило, невеликих об’ємів (до 100 м3). Резервуари діаметром до 3000 мм і довжиною до 13 м (максимальні габарити для автомобільних перевезень) виготовляємо на виробництві, більших діаметрів і довжин — безпосередньо на будівельному майданчику. Необхідна довжина резервуара набирається шляхом зварювання між собою двох, трьох і більше циліндрів заданої довжини (наприклад довжину 60 м можна досягнути, зваривши між собою 4 циліндри по 12,5 м кожний). Із збільшенням довжини резервуара собівартість 1 м3 об’єму знижується за рахунок кількості днищ, обслуговуючих колодязів, фільтрів-поглиначів і т.п. Однак при цьому зростають вимоги до однорідності грунту по всій довжині резервуара. Резервуари можна встановлювати на різних рівнях:

  • під землею;

  • наполовину заглибленими;

  • на поверхні землі обвалованими ґрунтом або захищеними від ультрафіолетового сонячного опромінення спеціальною обшивкою чи фарбовим покриттям;

  • в приміщеннях;

  • в оголовках напірних башт;

  • як водонапірні колони і т.п.

Встановлення підземного резервуару в «мокрих» грунтах потребує днища збільшеного діаметру і подовжених патрубків спорожнення та подачі води для можливості улаштування бетонного підвантаження колодязя резервуара. Сьогодні резервуари питної та технічної води можна побачити на гірськолижному курорті «Буковель» Івано-Франківської області, в місті Монастириська Тернопільської області, на стадіоні «Україна» у Львові, в санаторії «Конвалія» в м. Трускавець, у фармацевтичній компанії «Бадм» (Львів) і в багатьох інших місцях. Згідно проектного рішення в резервуарах додатково встановлюємо поплавковий клапан. Для надійної роботи фільтра-поглинача повітря люки резервуара виготовляє герметичними. Якщо в проекті передбачено чотири і більше резервуарів рекомендуємо об’єднувати їх в групи по 2 - 4 штуки для зменшення кількості обслуговуючих водопровідних колодязів та фільтрів-поглиначів. При проектуванні нових водонапірних башт і колон вигідним є закладання замість сталевих — водонапірних колон із труб зі стільниковою стінкою. Така колона монтується на підготовленому фундаменті і металевому або цегляному підвищенні певної висоти в якому встановлюється запірно-регулююча арматура і автоматика. Зовнішня поверхня поліетиленового корпусу покривається спеціальною сонцезахисною фарбою, як проти ультрафіолетового проміння, так і проти нагрівання на сонці.

 


1- вхідний патрубок з поплавковим клапаном
2 - патрубок приєднання до фільтра-поглинача
3 - датчик рівня
4 - перелив
5 - вихідний патрубок
6 - патрубок для опорожнення резервуару


Рис. 1. Резервуар вертикального типу


1 – вхідний патрубок з поплавковим клапаном
2 – патрубок під’єднання до фільтра-поглинача
3 – датчик рівня
4 - перелив
5 - кронштейн
6 –вихідний патрубок   
7 – патрубок для опорожнення резервуару
8 – кільце жорсткості
9 – ребра жорсткості

Рис. 2. Резервуар горизонтального типу